You are here: Home Maszyny Pakujące Maszyny poziome - Flow Pack (HFFS) PACIFIC SSF
Product Menu

PACIFIC SSF

Pozioma maszyna pakująca (HFFS), która tworzy całkowicie szczelne potrójnie zgrzewane opakowania do pakowania mięsa i produktów drobiowych w tackach. Specjalnie zaprojektowana do pracy z rozciągliwymi foliami termokurczliwymi takimi jak SES.

PACIFIC SSF

PACIFIC SSF to nowy system wykonywania szczelnych opakowań za pomocą folii termokurczliwej przeznaczony do pakowania mięsa i produktów drobiowych w tackach.

Ten system pakowania jest stworzony do produkcji opakowań z doskonałym efektem estetycznym. PACIFIC SSF wyposażony jest w system, który naciąga folię wokół tacki tworząc ciasne opakowanie wokół produktu. Następny etap polega na zastosowaniu układu próżniowego wyciągającego powietrze z opakowania zanim zostanie ono zamknięte (bez potrzeby stosowania jakichkolwiek otworów do ewakuacji powietrza podczas kurczenia się opakowania). Zgrzewy są tworzone za pomocą specjalnego wzdłużnego systemu zgrzewania oraz poprzecznej szczęki, które wytwarzają bardzo małe paski zgrzewu. Wąskie wzdłużne wykończenie uszczelnienia na dole opakowania umożliwia wykonywanie nadruków po obu jego stronach. Efektem końcowym jest szczelnie owinięty produkt o doskonałym wyglądzie estetycznym.

To elektroniczne urządzenie jest jednym z najbardziej elastycznych na rynku, gdyż może owinąć produkty do 280 mm (11 ") szerokości i 180 mm (7") wysokości oraz może korzystać zarówno z drukowanych i niedrukowanych folii. System może również zawierać opcję automatycznego indeksowania, który upraszcza proces pakowania.

Seria PACIFIC SSF jest kontrolowana przez platformę elektroniczną, która zarządza ruchami każdego pojedynczego silnika zainstalowanego w maszynie oraz została zaprojektowana tak, aby ułatwić użytkownikowi zmiany produktów. Konfiguracja produktu oraz wszelkie inne parametry są kontrolowane przez komputer przemysłowy za pośrednictwem ekranu dotykowego. Interfejs oparty na środowisku Microsoft Windows bazuje na graficznym przedstawieniu ikon odpowiedzialnych za przypisane im funkcje. Zastosowany system redukuje czas zmiany produktu do minimum w porównaniu do innych mechanicznie lub serwo napędzanych maszyn i pozwala na udostępnianie danych za pośrednictwem sieci komputerowej.

Maszyna zaprojektowana specjalnie dla sektora świeżej żywności ze szczególnym naciskiem na łatwość czyszczenia, ochronę przed wilgocią i wykorzystanie materiałów nierdzewnych. Urządzenie jest zbudowane na mocnej samonośnej ramie połączonej ze wszystkimi mechanizmami napędowymi, które odizolowane są od procesu pakowania. Takie rozwiązanie w porównaniu z innymi tradycyjnymi ramami zapobiega zanieczyszczaniu produktów materiałem z mechanizmów napędowych, zmniejsza konieczność czyszczenia, wydłuża okres życia komponentów i zapewnia maksymalny osiągalny poziom higieny.

System PACIFIC SSF obejmuje szeroki zakres tuneli obkurczających gorącego powietrza i gorącej wody, które zapewniają optymalny wygląd gotowym opakowaniom.

Dostępne opcje

  • Dostępne w wersji prawej i lewej.
  • Automatyczne indeksowanie tacek.
  • Tunel TSSF dla aplikacji z zadrukowaną folią.
  • Tunel T150 dla produktów o dużym rozmiarze (całe ptaki,...).
  • System fotokomórek dla zadrukowanych folii.
  • System automatycznego łączenia rolek.

SPRAWDZANIE SZCZELNOŚCI- SZYBKIE PRZEZBROJENIA NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA – WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ – ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA DOSKONAŁY WYGLĄD OPAKOWANIA