Product Menu

FV 45

FLOW-VAC® to pozioma maszyna pakująca (HFFS), która tworzy szczelne opakowanie z pojedynczej rolki barierowej folii termokurczliwej. Przeznaczona dla wszystkich typów produktów spożywczych o średniej wydajności produkcyjnej.

FV 45

FLOW-VAC® został zaprojektowany przez ULMA Packaging oraz SEALED AIR. ULMA Packaging zaprojektowała i wyprodukowała maszynę pakującą, a SEALED AIR zapewnia folię CRYOVAC® dla tej aplikacji.

FV 45 jest dolnorolkową maszyną pakującą pracującą z barierową folią umieszczoną poniżej poziomu linii podawania produktu. Jest to istotne, aby uniknąć zanieczyszczenia zgrzewów.

Opakowanie formowane jest dookoła produktu, a szczelny zgrzew wykonywany jest na całej jego długości. System FLOW-VAC® wykrywa początek każdego produktu i indeksuje je automatycznie. Wysokiej jakości zgrzew poprzeczny jest bardzo niezawodny i w pełni hermetyczny. Oba systemy zgrzewające są wyposażone w najnowszą technologię, aby zapewnić najbardziej niezawodne uszczelnienie. Pozostały po zgrzewaniu wzdłużnym naddatek zostaje usunięty za pomocą specjalnego zwijaka.

FV 45 dopasowuje się do prędkości podawania produktu zmieniając ją przy wykryciu zmiany prędkości jego podawania.

 

Elektroniczna platforma serii FLOW-VAC ® zbudowana jest w oparciu o komputer przemysłowy z możliwością podłączenia modemu, a parametry konfiguracji produktu kontrolowane są za pomocą ekranu dotykowego. Oprogramowanie o intuicyjnym interfejsie graficznym oparte jest na Microsoft Windows. Maszyna FLOW-VAC ® została zaprojektowana tak, aby ułatwić użytkownikowi zmianę rolki na nową.

Barierowa folia CRYOVAC ® rozwija się ze szpuli w trakcie przesuwania się produktu pod wzdłużnym systemem zgrzewania. Zapobiega to zanieczyszczaniu zgrzewanych powierzchni.


Zaprojektowany dla branży spożywczej i wykonany w całości ze stali nierdzewnej FLOW-VAC ® gwarantuje maksymalne warunki higieniczne.

Dostępne opcje

  • Wersja lewa i prawa.
  • Różne typy enkoderów.
  • Fotokomórka dla zadrukowanych folii.
  • Wiele rodzajów przenośników wyjściowych.
  • Wiele rodzajów przenośników wejściowych.