You are here: Home O nas Wiadomości Warsaw Pack 23-25.04.2024

Warsaw Pack 23-25.04.2024

2024-04-02 01:15

Na targach Warsaw Pack 2024 ULMA Packaging zaprezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie pakowania

 

Warsaw Pack 2024 01

 

ULMA Packaging na targach Warsaw Pack, Pawilon F, Stoisko F.4.24 – Nadarzyn k. Warszawy, 23-25 kwietnia 2024

 

ULMA po raz kolejny zaprezentuje najnowsze maszyny do pakowania, które wspierają innowacyjną i zrównoważoną produkcję żywności.  Maszyny cechują się dużą uniwersalnością, niezawodnością oraz intuicyjną obsługą, a także spełniają wymagania producentów i konsumentów.

Maszyna Flow- Pack do wysokowydajnego pakowania w atmosferze modyfikowanej (MAP) - FM 500

 

Pozioma maszyna pakująca przeznaczona do pakowania różnych produktów żywnościowych świeżych i przetworzonych w zmodyfikowanej atmosferze. Maszyna idealnie sprawdzi się z liniami o średniej oraz wysokiej wydajności. W pełni elektroniczna maszyna wraz z układem sterowania elektronicznego synchronizującym główne ruchy maszyny pozwala na uzyskanie wydajności pakowania około 120-130 opakowań na minutę oraz redukuje ryzyko nieplanowanych przestoi produkcyjnych. Kolejną zaletą jest solidna i higieniczna konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej, która idealnie sprawdzi się w przemyśle spożywczym. Intuicyjna obsługa podobnie jak w przypadku urządzeń o niskiej i średniej wydajności.

Rozwiązania zastosowane w maszynie FM 500 są jest jednymi z najbardziej innowacyjnych pod względem trendów pro ekologicznych. Minimalizowany jest wpływ na środowisko przy zachowaniu korzyści tradycyjnego opakowania, które wydłużają przydatność produktu do spożycia, chronią przed urazami mechanicznymi oraz redukują zużycie plastiku. Pakowanie produktów bez papierowej tacki redukuje zużycie plastiku o 60% w porównaniu do opakowań z tacką oraz pozwalają na redukcję miejsca podczas transportu materiałów opakowaniowych o 80 %.

Warsaw Pack 2024 02

Maszyna rolowa- podstawowe rozwiązanie do małych i średnich zakładów- TFS 200 S

 

Zaprezentujemy również kompaktową maszynę rolową TFS 200 S pracującą w technologii SKIN z różnymi rodzajami materiałów takimi jak folie monomateriałowe, laminaty oraz folie papierowe. Najkrótsza rama maszyny może mieć 2,5 metra długości. Maszyna współpracuje z foliami ekologicznymi, które można w 100% poddać recyklingowi. Maszyna TFS 200 S to maszyna termoformująca, przeznaczona do pakowania artykułów spożywczych. Seria TFS oferuje idealną maszynę dla tych którzy chcą zautomatyzować proces pakowania. Maszyna pozwoli na odciążenie pracowników monotonnymi czynnościami, a także zmniejszy ryzyko zepsucia produktu, które się zdarzają w przypadku ręcznej obsługi.  TFS doskonale sprawdzi się się przy pakowaniu bardzo zróżnicowanych produktów między innymi dzięki łatwej i szybkiej zmianie formatów. Intuicyjna obsługa i możliwość szybkiego przezbrojenia sprawia, że ta maszyna rolowa idealna jest dla małoseryjnych produkcji. Maszyna posiada zalety większych maszyn rolowych, takie jak: redukcja kosztów opakowania, zwiększona wydajność, poprawiony wygląd produktu oraz szybszy załadunek produktu.

 

Warsaw Pack 2024 03

 

Traysealer- przeznaczony do każdego rodzaju tacek perforowanych z możliwością pakowania na tackach kartonowych (MAP) – TSA 680

 

Warsaw Pack 2024 04

Wysokowydajny (do 20 cykli na minutę w MAP) traysealer przeznaczony do pakowania produktów spożywczych w atmosferze zmodyfikowanej i w technologii SKIN. Produkt na tackach może być podawany do maszyny w jednym rzędzie lub w dwóch rzędach. Wysoka dokładność w pozycjonowaniu tacek odbywa się za pomocą ramion. Sterowana komputerem przemysłowym z  10-calowym ekranem dotykowym, na którym wyświetlają się parametry pracy maszyny, komunikaty błędów oraz informacje diagnostyczne. Produkty zapakowane na maszynie typu Traysealer nie tylko spełniają funkcję ochronną, magazynowa, transportową, ale także zachęcają swoim wyglądem do zakupu.

 

Digital Corner

 

W naszym cyfrowym kąciku zaprezentujemy cyfryzację procesów produkcyjnych. Łączność sprzętu umożliwia pomiary, kontrolę oraz optymalizację. Dzięki OEE jest możliwość monitorowania danych produkcyjnych linii w czasie rzeczywistym i na interfejsie HMI. Dodatkowo mamy możliwość tworzenia kopi zapasowych danych i ich odzyskiwania. Przedstawimy portal my Ulma, gdzie znajdziemy nie tylko dostęp do informacji o maszynach ULMA, ale także zarządzanie częściami zamiennymi, zamówieniami, edytowanie procedur SOP oraz dostęp do modułu SMART BACKUP. SMART SERVICE to usługa dzięki której  możliwa jest zdalna diagnostyka oraz wsparcie techniczne w dowolnym momencie.

 

Warsaw Pack 2024 05

Hala F | Stoisko F.4.24

 

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Warsaw Pack 2024. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu najnowsze technologie w zakresie pakowania, ale też zrównoważonego rozwoju.