You are here: Home O nas Wiadomości Relacja z II Forum Technologii Pakowania w Gnieźnie

Relacja z II Forum Technologii Pakowania w Gnieźnie

2018-07-03 22:25

W dniach 20 – 21 czerwca w siedzibie firmy Trepko odbyło się II Forum Technologii Pakowania. Ulma Packaging wraz z Trepko, SealedAir Cryovac i Bizerbą zaprezentowały kompletne linie pakujące.

Gniezno 01 Gniezno 02 Gniezno 03

 

Podczas dwudniowego forum goście uczestniczyli w wykładach oraz pokazach maszyn. Zaprezentowaliśmy TRAYSEALERA TSA 540, FLOW VACA FV35, FLOW PACKA FM 305, oraz dwie maszyny ROLOWE TFS 400 i TFS 407R. Piotr Kosik- Dyrektor Zarządzający podczas indywidualnej prezentacji, nie tylko przybliżył słuchaczom historię firmy, ale również przedstawił nowe maszyny oraz rozwiązania. O automatycznym TRAYSEALERZE TSA 540 przeznaczonym do każdego rodzaju tacek preformowanych z możliwością pakowania próżniowego oraz w atmosferze modyfikowanej (MAP) opowiedział Sławomir Zieliński- Dyrektor Regionalny. Kolejny zaprezentowany model to FV35 FLOW-VAC, pozioma maszyna pakująca, która tworzy opakowanie z pojedynczej rolki folii barierowej, termokurczliwej. Opakowanie formowane jest dookoła produktu, a szczelny zgrzew wykonywany jest na całej jego długości. Kolejna maszyna to FLOW PACK FM 305 z folią od dołu, która tworzy całkowicie szczelne potrójnie zgrzewane opakowania dla świeżych produktów w atmosferze modyfikowanej (MAP) z wysoką wydajnością produkcyjną. Rafał Bielaszka opowiedział o maszynie TFS 400, która dostosowana jest do pakowanie mięsa o zaprezentowanych formatach: 1x1, 2x1 oraz 2x2. Ostatnia prezentacja należała do Piotra Tyrka, który zaprezentował maszynę rolową TFS 407R z folią Darfresh®, wytwarzającą próżnię w opakowaniu przez otwory w narzędziu dolnym. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu maszyna zwiększyła swoją wydajność o 12% w porównaniu z maszyną konwencjonalną, a ilość ścinków folii zmniejszyła się o 40%.

Firmy TREPKO oraz firmy współorganizujące, działają w sektorze procesu pakowania produktów, ale realizują różne jego etapy, od pakowania, przez kontrolę produktu, etykietowanie i znakowanie. Podczas Forum firma TREPKO zaprezentowała rozwiązania do pakowania produktów spożywczych, tj.: 6 rzędowy automat do pakowania i zamykania gotowych opakowań pracujący z wydajnością do 14400 kubków/godz. ze stację dynamicznego mieszania produktu oraz 2 rzędowy automat do pakowania i zamykania gotowych opakowań pracujący z wydajnością do 4800kubków/godz. Dodatkowo przedstawiony został aseptyczny,   6-rzędowy, liniowy automat do pakowania i napełniania gotowych opakowań pracujący w standardzie dezynfekcji LOG 5,9, wysokowydajne rozwiązanie przeznaczone do formowania i owijania kostek model 822, automat do formowania, napełniania i zamykania małych porcji produkcji model 9006 oraz automat do pakowania zbiorczego produktu na tackach w karton typu  Shelf Ready Packaging – opakowania gotowe na półkę, Seria 710.  Kompleksowość rozwiązań TREPKO została przedstawiona na przykładzie wysokowydajnej linii składająca się z automatu do napełniania i zamykania butelek w systemie Ultra-Clean Serii 3000 zintegrowanej z systemem pakowania w kartony Seria 710.

Uczestnicy forum mieli okazję nie tylko do zapoznania się z praktyczną pracą maszyn, ale również uczestnictwa w indywidualnych prezentacjach i konsultacjach. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszyła się możliwość zwiedzenia części produkcyjnej zakładu. Polski oddział TREPKO jest największym i najnowocześniej wyposażonym zakładem produkcyjnym w Grupie TREPKO.

Tegoroczne forum cieszyło się dużą frekwencją gości. Dzięki Państwa obecności i zaangażowaniu, wykłady oraz pokazy okazały się idealnym miejscem do wielu ciekawych rozmów. Po skończonym sympozjum odbyła się kolacja w Restauracji w Starej Kamienicy.

 

Gniezno 04 Gniezno 05 Gniezno 06

Gniezno 07 Gniezno 08 Gniezno 09

Gniezno 10 Gniezno 11 Gniezno 12

Gniezno 13 Gniezno 14 Gniezno 15

Gniezno 16 Gniezno 17