You are here: Home O nas Wiadomości Maszyna pionowa VTI 640V VFFS do pakowania ziół oraz roślin liściastych

Maszyna pionowa VTI 640V VFFS do pakowania ziół oraz roślin liściastych

2017-11-09 12:52

Dzięki staraniom naszych inżynierów został opracowany nowy system pakowania ziół i roślin liściastych.

Maszyna pionowa VTI 640V VFFS

 

Ulma Packaging wdrożyła system pakowania świeżych ziół i liści sałat, który pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale również bardziej automatyzuje proces pakowania.

Maszyna pionowa VTI 640V VFFS wykorzystuje nową technologię pakowania- dzięki wykorzystaniu strumienia powietrza możliwe jest pakowanie świeżych produktów liściastych z dużą wydajnością oraz eliminuje powstawanie uszkodzeń produktów. 

Tradycyjny- ręczny system pakowania ziół oparty jest na pracy ludzi, na początku produkt zostaje ręcznie naważony po czym następuje ręczne zamknięcie opakowań na zgrzewarkach, co wymaga zaangażowania pracy około 16 osób. 

Do obsługi pionowej maszyny VTI 640V niezbędna jest obsługa tylko dwóch pracowników jeden z nich może zajmować się sterowaniem procesami pakowania, drugi natomiast kontrolą zasilania maszyny w produkt. Takie rozwiązanie pozwoli na odciążenie pracowników monotonnymi czynnościami, a także zmniejszy się ryzyko zepsucia, które się zdarzają w przypadku ręcznej obsługi.  

Efektywny system pozwoli zwrócić koszty w czasie krótszym niż pół roku. Maszyna VTI 640 sprawdza się przy produktach wymagających takich jak świeże zioła, oraz produkty liściaste.

Technologia pakowania opisana powyżej została zgłoszona do urzędu patentowego.

Ulma Packaging oferuje również inne maszyny odpowiednie do pakowania świeżych produktów np. TSA 680P i TSA 875P, które posiadają automatyczną perforację, która idealnie sprawdzi się przy pakowaniu świeżych owoców i warzyw. 

ULMA oferuję również serwis i sprzedaż części zamiennych, co sprawi że linie produkcyjne zawsze będą sprawne i wydajne.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie.